امروز: دوشنبه 1 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق مسئولیت حسابرسان در قبال تقلب و اشتباه

دانلود تحقیق مسئولیت حسابرسان در قبال تقلب و اشتباه دسته: حسابداری
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 152 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

قصور یا کوتاهی حسابرس زمانی رخ میدهد که حسابرس کمترین دقتی که طبق استانداردها میبایست اعمال نماید را نیز اعمال ننموده است قصور عدول از حد اق

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه. 1

تعریف تقلب... 2

تاریخچه توسعه وظایف حسابرسان در مورد کشف و گزارشگری تقلب... 3

تقلب و اشتباه در حسابرسی.. 7

مسئولیت‌ مدیریت... 9

مسئولیت‌ حسابرس‌ 10

محدودیتهای‌ ذاتی‌ حسابرسی‌ 11

وظایف حسابرسان در انگلستان در تشخیص و گزارش تقلب شرکت... 11

وظایف حسابرسان در انگلستان در مقایسه با آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند.. 17

دلایل اختلاف بین کشورها. 18

انتظارات جامعه. 22

یک تضاد ذاتی.. 23

خلاصه‌ای از وضعیت امروز جهان.. 24

نگاهی به وضعیت ایران.. 26

منابع و مآخذ.. 31


مقدمه

قصور یا کوتاهی حسابرس زمانی رخ میدهد که حسابرس کمترین دقتی که طبق استانداردها میبایست اعمال نماید را نیز اعمال ننموده است قصور، عدول از حد اقل هاست و حسابرس مسئولیت مستقیم تبعات آن را بر عهده دارد.

سهل انگاری زمانی رخ میدهد که حسابرس حد معقول مراقبت و هوشیاری که از یک حسابرس حرفه ای انتظار میرود را رعایت ننموده باشد. حدمعقول مراقبت و هوشیاری با استفاده از قضاوت حسابرسان و در چارچوب احتمال خطر،اهمیت و وضعیت ساختار کنترل های ذاخلی تامین میشود و بیشتر به سقف بالای اعمال مراقبت نزدیک است تا به حداقل ها و حسابرس نیز در شرایط خاص در این رابطه مسئولیت دارد.

تقلب کلمه تقلب همواره با قصد و نیت فریبکاری همراه است و هنگامی بروز میکند که حسابرس با قصد و نیت فریبکاری و (عمدتا با همدستی مدیریت) نوع و محتوای گزارش خود را به گونه ای غیر واقعی ارائه مینماید.

معادل تقلب در رویه های قضایی مربوط به دادگاههایی که بر علیه حسابرسان مطرح شده، عموما قصور را "معادل تقلب" تریف نموده و مجازات تقلب را برای قصور در نظر میگیرند.

درسالهای اخیر تقلب در شرکتها منجر به هزینه‌های گزاف میلیونی شده است. تنها درامریکا و انگلستان میزان تقلبهای گزارش‌شده به میلیاردها دلار سرمی‌زند، هرچند گفته می‌‌شود این‌گزارشها شاید تنها 10درصد از کل تقلبها را شامل شود.

شواهد گویای آن است که موضوع تقلب در شرکتها مشکلی جدی است. این تقلبها، به‌ویژه هنگامی که مدیران و کارکنان ارشد شرکتها مرتکب آن می‌‌شوند، معمولا" زمانی ازپرده بیرون می‌افتد که شرکتها به‌طور غیر‌منتظره دچار مشکلات حاد می‌‌شوند. در این مواقع است که این سئوال مطرح می‌‌شود که حسابرسان کجا بوده‌اند؟

 نقش حسابرسان مستقل در کشف و گزارش تقلب در شرکتها موضوعی بحث‌انگیز است. اظهارنظرهای حرفه‌ای حسابرسان متفاوت است و به همین سبب برای کاهش فاصله انتظارات از عملکرد حسابرسی، بیشترین میزان همکاری ضرورت پیدا می‌کند. بررسیهای متعدد نشان داده است در حالی که سیاستمداران، دادگاهها، نشریات مالی وبسیاری دیگر، از حسابرسان انتظار کشف و گزارش‌کردن تقلبات را دارند، حرفه حسابرسی به‌طور عمومی‌، مسئولیتهای خود را در این زمینه کاهش داده و براین‌ نکته تأکید می‌کندکه کشف تقلبات از مسئولیتهای مدیران است و حسابرسی برای این نقش برنامه‌ریزی نشده و غیرقابل‌اتکاست.

تعریف تقلب

تقلب به اقدامات عمدی یک یا چند نفر از مدیران، کارکنان یا اشخاص ثالث اطلاق می‌‌شود که به‌ارائه نادرست صورتهای مالی منجر شود. تقلب ممکن است دربرگیرنده موارد زیر باشد:

  • دستکاری، جعل یا تغییر اسناد و مدارک حسابداری یا سایر مدارک به‌منظور به‌دست‌آوردن مزایای مالی غیر‌حق و غیر‌قانونی،سوء‌استفاده از داراییها یا سرقت آنها،
  • ارائه نادرست آثار مالی معاملات یا حذف آنها از اسناد و مدارک،
  • ثبت معاملات بدون مدارک مثبته (معاملات صوری)
  • به‌کارگیری نادرست رویه‌های حسابداری.

فایل ورد 34 ص

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تحقیق مسئولیت حسابرسان در قبال تقلب , مسئولیت حسابرسان در قبال تقلب , تقلب در حسابرسی , مسوولیت حسابرسی , حسابرسی , قانون تقلب حسابرسی اشتباه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر